Eestis on liiga vähe punaseid pühi. Aeg-ajalt võtab keegi selle teema jälle arvamusloos üles, aga sinnapaika see jääb! Riigis, kus inimesed kiitlevad sellega, kui palju kellelgi on varuks kasutamata puhkusepäevi, on justkui ebapopulaarne rääkida, et tahaks puhata.

Ju ma siis pole nii kangest puust, sest, ütlen ausalt, reede pärastlõunaks olen täitsa väsinud. Mida aeg edasi, seda raskem on mul helistada inimestele pärast kella viit, sest kehv on tülitada kedagi, kes on oma peas paika pannud, et tal saab tööpäev punktipealt läbi. Kui on ilmtingimata vaja see kõne teha, siis palun ette ja taha vabandust. Kuigi võiks ju võtta külma kõhuga – mulle on tööasjus helistatud ka kella 23 ajal ja muidugi võtsin vastu! Ja no nädalavahetustel ka ju, kohusetunne on eestlastel geenides!

Iga uue aasta alguses vaatan üle, kuidas seekord vabade päevadega lood. Vahel on vaatepilt täitsa masendav! Harvad punased pühad on nagu kiuste nädalavahetustel – ja mitte üks, vaid aastas ikka mitu tükki. Jõulud – tahaks nendeks rahulikult valmistuda, aga kus sa valmistud, kui need on täpselt nädalavahetusel?! 1. jaanuar on pühapäev? Tere, talv!

Edasi lugemiseks telli ajakiri Eesti Naine